Hayallere Yolculuk - Journey To Dreams

Adı Zekeriya ve en büyük hayali ressam olmak..

Adı Zekeriya, Gambiya köylerini dolaşırken yolda karşılaştım. Bisikletiyle su taşıyordu. En büyük hayalini sordum “En büyük hayalim ressam olmak.” Dedi. Peki, en büyük hayalin için ne yapıyorsun dedim, çizim yapıyorum ama daha çok kalemler, boyalar ve kitaplara ihtiyacım var” dedi.

Sonra ayrıldık ama aklım onda kaldı. Bu hafta Gambiya’dan ayrılmadan önce Zekeriya’ya bir sürpriz yaptım. Hayalinin peşinden gitmeye devam etsin, hayaline sıkı sıkı sarılsın, hayal kurmayı bırakmasın ve ona cesaret versin diye onun için büyük benim için küçük bir hediye paketi hazırlayıp 70 km uzaktaki köyüne gittim.

Aradım, sordum, fotoğrafını gösterdim köylülere ve nihayet buldum onu. Ailesiyle tanıştım, Zekeriya da bana büyükbabasının odasında çizdiği resmi gösterdi. Resimde bir elinde pala bir elinde ağaç dalı olan bir adam vardı. Aslında kendi hayatlarını resmetmişti duvara. Köylüler genelde ormandan odun kesip satıyorlar. Tüp yok buralarda. Bu yüzden yemekler odun ateşinde pişiriliyor…

Hediyeleri aldığında çok şaşkındı. Konuşamadı dudaklarından tek bir kelime döküldü: “onur duydum” dedi…

Afrika yolculuğum “Journey To Dreams” ilk defa biraz daha da anlam kazanmış oldu. Bu sadece benim değil, dünyanın neresinde olursa olsun hepimizin hayallerine giden bir yolculuk. Birçok mesaj alıyorum biz de artık hayallerimizin peşinden gitmek için senden cesaret alıyoruz diyorlar. Hayalini gerçekleştirmek için yola çıkanlar bile oldu. Yol dediğim, fiziksel bir yolculuk değil, kurulan her hayal, ulaşılması gereken bir yoldur. Biz tutkuyla hayalimize giden yolda yolumuza devam edersek, hedefe ulaşmak için bütün evren işbirliği yapar…
Hayallerinizin peşinden aşkla gitmeniz dileğiyle.

Hayallere Yolculuk 4. Bölüm (Yeşil Burun Adaları)

Almak için tıklayın..

“Hayata Yolculuk” kitabından bir bölüm


Deli ve Bisikleti..

Aslında çevremdekilerin bana deli diyecek olmasını zaten bekliyorum. Bir bakıma haklı sayılabilirler. Birazdan nedenini anlattığımda belki siz de onlara hak vereceksiniz.

Hayata Yolculuk – kitapyurdu.com