Hayallere Yolculuk - Journey To Dreams

Kırılan dişlerime çözüm!

Sevgili dostlar, bildiginiz üzere, yola çıktığımdan beri diş sorunu yaşıyorum. Üç dişim düşen dolgular yüzünden kırıldı ve bir tanesi diş etinin altında kaldı. Bu son dişe çene cerrahının küçük bir operasyonla müdahale etmesi gerekiyor. Ama ne yazık ki, bulunduğum ülkede çene cerrahı yok ve hem diş hem de genel sağlık kontrolü için Türkiye’ye gelmem gerekir.

Sağlığım yolculuktan çok daha önemli. Yolculuğa rahatça devam edebilmem için sağlığımın iyi olması gerekiyor. Çok şükür diş haricinde genel sağlık durumum çok iyi. Turp gibiyim diyebilirim. Fakat Afrika’da her türlü hastalık kol geziyor. En son Sierra Leone’deki sel felaketinde binin üzerinde insan hayatını kaybetmiş bu ölümlerden dolayı da salgın hastalıkların başladığı haberleri gelmişti. Benim bir sonraki durağım da Sierra Leone.

Amaaan ne olursa olsun yola devam edeceğim diyerek ucuz kahramanlık yapmayacağım. Yaptığım yolculuğun, özellikle tek başıma büyük bir prodüksiyon yapıp belgesel çekmenin ne kadar zor olduğunu anlatmaya gerek duymuyorum. Hayallerim var, dinleyeceğim hayaller, çekeceğim belgeseller, gidecek uzun yollar var ve bunları sağ salim gerçekleştirmek istiyorum. Bu yüzden Cuma günü birkaç haftalığına Türkiye’ye geleceğim.

Hem dostlarımı ve ailemi özledim, hem sizlerle bir buluşma gerçekleştiririz, hem biraz dinlenmiş olurum, hem ekipmanlarımı değiştirip yeni ekipmanlar alacağım. Sonra kaldığım yerden devam etmek icin tekrar Afrika’ma dönerim. Belgeselin Senegal bölümü icin de güzel bir fikrim var; İstanbul’da büyük bir salon kiralayıp bu bölümü hep beraber izleyelim diye düşünüyorum. 🙂 Türkiye’de görüşmek üzere, herkese selamlar, sevgiler. 🙂

Hayallere Yolculuk 4. Bölüm (Yeşil Burun Adaları)

Almak için tıklayın..

“Hayata Yolculuk” kitabından bir bölüm


Deli ve Bisikleti..

Aslında çevremdekilerin bana deli diyecek olmasını zaten bekliyorum. Bir bakıma haklı sayılabilirler. Birazdan nedenini anlattığımda belki siz de onlara hak vereceksiniz.

Hayata Yolculuk – kitapyurdu.com